Sigorta ve Bakım

1-Soru; Kiralık Araç Rent A Car Kaskolu mu? Kiraladığım araç ile Kaza yaparsam servis de kaldığı sürece kira parasını karşılar mı?
Cevap; Sarp 'dan kiraladığınız araç Sarp Rent A Car güvencesindedir. Sarp ofislerinden yapmış olduğunuz kiralamalarınızda sözleşme örneklerinizi mutlaka alınız. O belge aracın kiralık olduğunu, sigortasını ve yetkili kollukların isteyeceği tüm bilgileri kapsamaktadır. Aracın kiralık olduğunu belirtmenizde ve bu doğrultuda raporlar düzenlenmesinde hiç bir sakınca yoktur. Kaza yaparsanız Servis de kaldığı süreyi sigorta karşılamaz, Kaza da suçlu taraf olmadığınız sürece böyle bir ücret sizden talep edilmez. Lütfen Trafik kurallarına uyalım.

2-Soru; Sigorta limitleri ne kadar? Diğer kişilerin zararlarından kim sorumlu? Diğer kişilerden zararlarımızı nasıl alırız?
Cevap; Sigorta limitleri yasal ve poliçedeki limitler kadar teminat sağlar. Limit aşımı karşı tarafın zararlarından kiracı sorumludur. Sizi zarara uğratan diğer kişilerden talepleriniz konusunda şirketimiz size gerekli bilgi belge paylaşımını yapacaktır. Lütfen Trafik kurallarına uyalım.

3-Soru; Araçların bakımı nerde yapılıyor? Arıza olduğu zaman bizim sorumluluğumuz ne oluyor?
Cevap; Araçlarımız yetkili servislerde bakımları yapılır. Tabiki araç arızalarından kiracı sorumlu olmuyor.Kullanıcı hatasından kaynaklanan, kasıtlı kötü kullanmadan, yarış ve hız denemesi ve araca alınan yakıttan kaynaklanan arızalardan kiracı sorumlu oluyor. Trafik kurallarına lütfen uyalım.

4-Soru; Araç seyir halinde iken motor arıza ( Yağ, Su, vs. ) lambası yandı. Ne yapmalıyım?
Cevap; Aracı derhal sağa çekip motoru durdurarak Sarp ofislerine durumu bildirmelisiniz. Eğer bu şekilde yola devam ederseniz kullanıcı hatası olarak araca çok ciddi zararlar verebilirsiniz. Bu zararların sigorta ve garanti dışı işlemlere tabii olduğunu bilmenizi isteriz. Lütfen kurallara uyalım gerekli kontrolleri yerinde ve zamanında yapalım.

5-Soru; Araca alınan kötü yakıttan sorumlu olmadığımı hangi belgeler ile ispatlarım?
Cevap; Yakıtı aldığınız istasyondan yakıt fişinizi alıp muhafaza ederek.

6-Soru; Sigorta hangi durumlarda geçersiz sayılır?
Cevap; Olay yeri terk edilmesi, Alkol ve uyuşturucu ilaç etkisi altında kullanılması,Ehliyetsiz araç kullanılması, Ağır kusurlu olunması, ( kural ihlali - örneğin;kırmızı ışık ihlali sonucu oluşan kazalar ), mevcut raporların temin edilmemesi, sürücünün sözleşmede kayıtlı olmaması, kasıtlı, kasti kusurlu kazalar ( Tek taraflı kazalar - örneğin; düz yolda takla atma,uçma,kayma yada sabit nesnelere vurma vs.. gibi kazalar ) ve emniyeti su istimal halinde sigortalar geçersizdir. Trafik kurallarına lütfen uyalım.

7-Soru; Aracın seyir hali dışı ve otoparkta güvenliğini nasıl sağlamalıyım? Araç çalınırsa ne yapmalıyım?
Cevap; Aracı kapalı ve kilitli bir şekilde güvenliğini sağlamalısınız. Araç çalınması halinde Yetkili kolluk kuvvetlerinden alınan raporla birlikte Ruhsat ve Anahtarı Sarp ofislerine iade etmeniz gerekmektedir. Ruhsat ve Anahtarın iade edilmemesi Emniyeti su istimal halidir.

8-Soru; Kaza ve olaylar anında rapor almak zorunda mıyız? Karşı taraf ile anlaşmalı kaza tespit tutanağı yeterli oluyor mu?
Cevap; Yetkili kolluk kuvvetlerinden kaza raporu alınması zorunludur. Küçük hasarlı kazalarda Karşı taraf hatalı ise ve bunu kendisi kabul ediyor ise kaza tespit tutanağı bir şahit ile düzenlenebilir.

9-Soru; Kaza yaptım ne yapmalıyım?.
Cevap; Hemen Yetkili teknik personellerimize bilgi vermelisiniz. Onlar sizi sağlıklı bir şekilde yönlendirecek gerekli raporları almanız ve ihtiyaç duyduğunuz yardımlar konusunda size en hızlı hizmeti sunacaklardır. Böyle bir durumla karşılaşmamanızı temenni ediyoruz. Karşılaşmanız halinde öncelikle siz müşterilerimize bir şey olmamasını diliyoruz. Bilmelisiniz ki siz hem bizim için hem de sizi sevenler için önem teşkil ediyorsunuz. Lütfen Trafik kurallarına uyalım.

Telefon Whatsapp Konum